torek, 12. junij 2012

SLOVENSKI LEVI MEDIJI RAZPIHUJEJO SOVRAŠTVO DO MLADIH IN OTROK


V Sloveniji se pod vplivom evropskih skrajno levih gibanj agresivno širi mantra, da zategovanje pasu ni potrebno. Prešerno papagajsko ponavljajo krilatico, da zategovanje pasu ni potrebno ter da lahko po mili volji zapravljamo nezasluženi denar, češ, da zategovanje pasu ni rešitev za krizo, ampak to zgolj narekujejo mednarodne kapitalske institucije kot so MDS, ECB itd. z nekimi sebičnimi interesi. Ko govorim o zategovanju pasu mislim na zajezitev neracionalne porabe, ki nima zadostnega kritja. Zadolževanje je razumno, če subjekt, torej država, podjetje ali gospodinjstvo najema kredite po razumni ceni in jih je kratkoročno spodoben odplačati, pri gospodarskih subjektih bi poudaril še gospodarski razvoj, pri državi pretežno ravno tako in vsekakor si ne bi smeli več privoščiti zadolževanja zgolj za tekočo porabo, ki ne bi vplivala na gospodarski razvoj. Se strinjam pa, da samo zategovanje pasu ni zadostno za prebroditev krize, temveč so potrebne nujne sistemske in strukturne spremembe (v RS bi na prvem mestu bili potrebni: reforma trga dela, potem penzijska in zdravstvena reforma in čiščenje vse klientelistične navlake iz slovenske zakonodaje, ki se je v Sloveniji nabrala v zadnjih 20 letih ter na podoben način odstranjevanje sistemske korupcije iz zakonodaje. Seveda je žal nujen tudi odločen umik upravljanja države z gospodarskimi družbami in bankami, saj trenutno stanje povzroča ogromno finančno in socialno škodo (čimprejšnja prodaja NLB strateškemu kupcu,…).
Delo ni vrednota! Hočemo vse brezplačno, pa če plačajo najrevnejši!
Ne vem, kako so določeni pripadniki skrajne levice (gibanje 15o, Mladina, sindikati, Liberalna akademija,…) tako egocentrični in narcisoidni, da si domišljajo, da njim nekaj pripada, česar si niso pošteno zaslužili in zaradi te njihove posvečene želje, se mora cela Evropa, vključno s Slovenijo zadolževati preko svojih možnosti. Spoštovani ekstremisti, za vsak zapitek pride račun, poleg računa pa še obresti. Ste seznanjeni z odstotkom po katerem se zadolžuje RS? Ste seznanjeni z odstotkom po katerem se zadolžujejo banke v slovenski državni lasti? Ste seznanjeni z odstotkom po katerem se zadolžujejo podjetja pri slovenskih bankah? Gre z matematiko četrtega razreda osnovne šole, dragi fundamentalisti! Povem vam, da če vas od pijančevanja ne boli glava, bo glava bolela vaše in naše otroke in bodoče rodove. Kako ste lahko tako egocentrični in narcisoidni?
Profesor Andrej Kurnik iz FDV se udeležuje protestov delomrznežev, namesto, da bi strokovno napredoval.
Pomembno vlogo pri širjenju mantre, da zategovanje pasu ni potrebno pa imajo slovenski levo usmerjeno mediji, ki že kakšna dva meseca tekmujejo kdo bo šel dlje. Poglejmo si nekaj primerov izmed mnogoštevilnih v naši levih medijih…

Večerova anketa, dostopna na: http://web.vecer.com/portali/vecer/v1/default.asp?

»Bo novemu francoskemu predsedniku uspelo preprečiti pretirano varčevanje v Evropi? Da / Ne

Kako naj dogovorim na to anketo, če se mi varčevanje v Evropi absolutno ne zdi pretirano, ampak ravno obratno? Varčevanje po mnenju treh ekonomistov nobelovcev, s Krugmannom na čelu ne omogoči gospodarske rasti. Res je, vendar, vprašajmo se, če je Pahorjevih zapravljenih osem milijard dalo gospodarsko rast in nove zaposlitve? Ravno obratno, izgubili smo 65.000 delovnih mest v privatnem sektorju, gospodarske rasti ni bilo od nikoder, tudi drugih multiplikativnih učinkov državnega pumpanja gospodarstva ni bilo.

Ekstatično navdušenje v slovenskih medijih nad ekstremistoma Hollandom in Tsiprasom ne pozna meja, oba sta namreč napovedala ekstremno razmetavanje tujega denarja (zaposlovanje v javnem sektorju mimo potreb, višanje plač javnega sektorja neodvisno od produktivnosti).
Profesor Vito Flaker iz FSD v času pouka, za katerega prejema plačo, pelje študente na protest.

Zadnje čase nas v Delu čedalje bolj razveseljuje Boštjan Videnšek, veliki apologet egoističnih skrajno-levičarskih gibanj brezdelnežev (15O in podobnih).

V svojem članku Začetek gverilske vojne, objavljenim v Delu, 16. 5. 2012 klišejsko papagajsko v jeziku priročnika Samoupravljanje s temelji marksizma piše o tem, kako se je »velekapitalu in snovalcem »nove Evrope« brez človekovih, delavskih in socialnih pravic zalomilo. Grški volivci so pljunili v »obraz« diktaturi mednarodnih finančnih trgov, razčlovečenim evropskim institucijam in pohlepnim domačim politično-ekonomskim elitam, ki so državo namesto v Evropo, kakršno smo poznali, pripeljale bliže Afriki in Aziji.«

Strinjam se, da tehnične vlade niso demokratične, a kaj ko Grki sami ne znajo urediti svojih javnih financ, urediti svojega javnega sektorja(, kamor so vse politične garniture politično zaposlovale na desettisoče odvečnih delavcev) in začeti pobirati davkov…

Zaneseno piše popolnoma nelogične in nepovezane misli: »na ponovljenih volitvah bo imela največ možnosti koalicija novih levih strank SYRIZA, ki brezpogojno zavrača vsiljene varčevalne ukrepe in diktat mednarodnih finančnih institucij, toda grško prihodnost še vedno vidi v Evropski uniji…»Odločili so se, da nas finančno izstradajo. Iščejo meje. Z vsako novo potezo nam oblast hoče povedati, da le revni lahko pomagamo državi. Pred tem so nam deset let ponujali poceni kredite in iz nas naredili ‘supermarket odvisnike'. Čedalje bolj se mi zdi, da živim v nekem zaprtem prostoru, v katerem poteka velik eksperiment. To je nekakšen Trumanov šov globalne ekonomije, le da se vse več ljudi zaveda, da dejansko ne živijo svojih življenj, ampak igrajo predpisane vloge, ki so bile spisane skupaj s samouresničujočo se prerokbo o smrti Evrope,« mi je v torek ponoči na eni izmed stranskih ulic za Sončevimi vrati v središču Madrida pravil mladi novinar in aktivist Juanlu Sanchez. Na bližnji ploščadi so protestniki že tretjo noč zapored vzklikali o socialni pravičnosti in peli revolucionarne pesmi, okoli naju pa je bilo parkiranih več deset vozil posebnih policijskih enot z vključenimi motorji in sirenami. Izražanje svobodoljubnih misli tudi v Evropi počasi postaja »teroristično dejanje« - to je bilo mogoče opaziti v zgodnjih nedeljskih urah, ko so policisti nekaj sto popolnoma mirnih protestnikov in ducat novinarjev z osrednjega madridskega trga odvlekli kakor ... bančne roparje…. Tudi nemško-francoski vlak se je zaustavil: padel je Nicolas Sarkozy, potniki na vlaku pa pospešeno izgubljajo zaupanje v strojevodjo Angelo Merkel… vrag je dokončno odnesel šalo. To je šele začetek, drug za drugim ponavljajo moji sogovorniki… Finančna okupacija je naletela na prve podtaknjene mine. Gverilske sile se krepijo.«
Verjetno je komentar tovrstnemu s strani davkoplačevalcev subvencioniranemu komunističnemu manifestu odvečen, kako so ti protestniki v Sloveniji in po svetu delavni, mirni in civilizirani pričajo tudi vandalizmi na javnih in privatnih površinah in objektih v slovenski prestolnici.

Tajkunsko-apologetskega rumenega glasila Mladine niti ne bi omenjal, ker mislim, da ga nihče ne jemlje več resno, razen sindikalista Štruklja, ki veselo citira podatke iz Mladine. Mladininim piscem bi dobrohotno sugeriral, da Slovenci morda res ne bi več nepovratno subvencionirali tajkunov (Černigoj, Janković, …) z davkoplačevalskim denarjem, ocenjujem, da tudi glede na javnomnenjske raziskave, objavljene v levo usmerjenih medijih, glede te teme obstaja v državi konsenz.
S polnimi žepi, okrepljeni s privilegiji  - borci proti degradaciji socialne države…

Ves čas nas posiljujejo z idejami, da bodo obdavčitve bolj produktivnih prinesle blaginjo, a zgodovina kaže, da prerazdeljevanje ne pomeni ustvarjanja. Nikakor se tudi ne bi odrekli ideji o višjem DDV za manjšanje javno-finančnega primanjkljaja. Ta ideja je glede na prakso čista demagogija. Trgovci naj povišanja DDV ne bi vključili v ceno. Seveda se s povišanjem DDV cene bodo povišale in znižala kupna moč potrošnikov in nabralo se bo manj denarja v blagajni, španski primer to v praksi potrjuje. Levičarji pravijo, da so se povišanja DDV oprijeli tudi v drugi evropskih državah. Že res, kaj pa učinki, Španija?

Omenil sem že ekstatično navdušenje v slovenskih medijih nad Hollandom. Le ta si želi nadaljevati ekspanzivno monetarno in fiskalno politiko, ki naj bi dvignila gospodarsko rast in blaginjo Francozov. Seveda realno to ni možno, visoko zadolžene države plačujejo sposojeni denar na mednarodnem finančnem trgu po zelo visokih obrestnih merah, brez tega pa ne gre. Poleg tega vsaj ohlapno še vedno veljajo pravila Pakta o stabilnosti in rasti in letošnjega Fiskalnega pakta. Javno trošenje seveda kratkoročno ima pozitivne posledice na gospodarsko rast in posledično tudi na zaposlenost. Še enkrat bi rad spomnil: Slovenija pod Pahorjevo vlado je odličen primer, kako ob podvojitvi javnega dolga iz 21,9 % BDP na 45 % BDP nekih dolgoročnih pozitivnih učinkov ni bilo, izgubili smo 65.000 delovnih mest v privatnem sektorju, ne pozabimo pa tudi na odplačevanje obresti. Če bomo letos kaj privarčevali v javnem sektorju, bo to zgolj denar za odplačevanje obresti. In kmalu se bo pokazalo, da je šlo pri Hollandu zgolj za poceni predvolilno sejanje rožic, kapitalski trgi imajo svoje zakonitosti, denar ne pade iz neba.
Vedno iste face – gibanje 15O.
Najlažje se zdi slovenskim levičarskim medijem in levičarskim bogatunom in ostalim privilegirancem, ki imajo polna usta socialne pravičnosti (Janković, Hanžek, Türk, Veber, Kučan, Frangež, Štrukelj, Kožuh-Novak, Vuk Godina,…) širiti ideje o razmetavanju tujega denarja, a dragi moji, nekdo, ki bo prišel za vami vam ne bo hvaležen, ko bo imel metlo v rokah in prazen želodec.

Kot fantičku so mi mati peli narodno pesmico, ki je govorila o Micki Kovačevi, ki je »piva in nič pvačeva«. Kot štiriletni fant sem to dobro razumel… Levičarji, lepo vas prosim, bodite malo manj egoistični in narcisoidni in imejte v mislih, da so otroci naše bogastvo in da na mladih svet stoji. Ne razpihujte sovraštva do otrok, ne pustite jim dolgov od vašega vulgarnega pijančevanja!

2 komentarja:

  1. Danes sem jezna! Plačujem davke zato, da se pri vsakem poslu, ki ga vodi država, zakadi in zasmrdi do neba zaradi klientelizma in korupcije. Vem, druga tema, ampak berem ovadbe zaradi šentviškega predora in se mi spet nabira jeza.
    Sicer pa je očitno beseda zategovanje pasu popolnoma nesprejemljiva za vse države. Dajmo se sprijazniti, da so časi debelih krav mimo. Morda bodo kdaj spet prišli, morda ne, ampak trenutno jih ni. Smiselna in logična reakcija na zmanjšane prilive je pač varčevanje. To naredimo tudi mi doma - ko imamo kakšen mesec več izdatkov, zmanjšamo druge in ne letimo brezglavo po kredite zato, da bomo uživali status, ki si ga tisti mesec ne moreno privoščiti. In če je meni, slovenski gospodinji to jasno, ne razumem, kako tega ne razumejo g. Hollandu in njegovi grški kolegi.

    OdgovoriIzbriši
  2. Se popolnoma strinjam in po moje večina ljudi to razume, ampak zaradi svojih egoističnih kratkoročnih interesov tega nočejo sprejeti. Ljudje so prepričani, da jim nekaj pripada (nek dohodek), že samo zato, ker so živi, pa niso henidkepirani. Nekateri tudi res verjamejo, da je to pravično.
    Kar se pa Hollanda tiče in grških kolegov kot ti praviš pa gre za čisti, ampak res čisti populizem. Odkrito so povedali naslednje: zapravili bomo ali tuj ali pa sposojen denar po visokih obrestih in s tem kupili volivce. Za nadaljnje rodove, ki bodo dobili izstavljen račun pa se nam j..e.

    OdgovoriIzbriši